Welcome
Advertising is the way great brands get to be great brands.
We Are Awesome Folow Us
Home  /  Ogród   /  Palenisko ogrodowe czy tradycyjny grill – co wybrać?

Odwieczny dylemat każdego “Pana domu” – palenisko czy grill?

Każdy z nas w końcu staje przed tym dylematem, a decyzja zawsze spędza nam sen z powiek. Zarówno palenisko ogrodowe jak i tradycyjny grill mają swoje zalety oraz wady, które musimy przeanalizować aby podjąć właściwą decyzje. Dodając do całości mnogość produktów tego typu na rynku oraz różnice w ich jakości, wielkości i kształcie oraz co najważniejsze cenie wybór staje się jeszcze trudniejszy. 

Zalety i wady grilla tradycyjnego

Tradycyjny grill ogrodowy z zasady przeznaczony jest tylko do jednej rzeczy, a mianowicie do tego aby usmażyć na nim smaczne potrawy podczas spotkań z rodziną lub znajomymi oraz jeśli chcemy zastąpić tradycyjny obiad czymś “z grilla”.

Niezależnie od tego czy będzie to grill węglowy, elektryczny czy gazowy ich dużą zaletą jest prostota i szybkość przygotowania potraw. Ważną cechą grilla tradycyjnego jest również jego wysokość dzięki której przygotowanie potraw jest wygodne. Są oczywiście wyjątki ale z zasady producenci starają się zapewnić nam komfort podczas przygotowywania potrawy z grilla dla najbliższych.

Jeśli chodzi o wady tych tańszych grilli to ich jakość. Tego typu grille szybko ulegają przepaleniu z racji zastosowania cienkiej blachy oraz niskiej jakości farb żaroodpornych lub ich nie zastosowania. Inaczej ma się sprawa gdy sprawimy sobie grill renomowanej firmy i zapłacimy za niego odpowiednią kwotę która oscyluje od 1000 zł w górę. 

Zalety i wady paleniska ogrodowego

W przypadku palenisk ogrodowych sprawy mają się nieco inaczej. W obecnych czasach większość palenisk ma również ruszt grillowy dzięki czemu spełnia 2 funkcje. Pierwsza to oczywiście opcja paleniska ogrodowego, przy którym można się ogrzać i spędzać miło czas ze znajomymi oraz rodzina. Druga to opcja grilla poprzez założenie rusztu grillowego.

Jeśli chodzi o samą jakość to jest tu troszkę podobnie jak z grillem tradycyjnym. Tanie palenisko oznacza niską jakość, a droższe paleniska wykonane z grubej blachy stalowej zabezpieczone farba żaroodporną będą nam służyły przez wiele lat. Ważne aby dobrze przeanalizować specyfikację paleniska, które chcemy kupić i wybrać to, które niekoniecznie jest tańsze tylko jakościowo trwalsze.

Niezaprzeczalna zaletą paleniska ogrodowego jest niepowtarzalny klimat, którego tradycyjny grill nigdy nam nie da. Niektórzy mogą godzinami siedzieć przy takim ognisku i wpatrywać się w tańczące płomienie. Wadą zaś jest wysokość palenisk gdyż z zasady są one niskie i grillowanie, nie dla każdego będzie komfortowe.

Podsumowanie – palenisko ogrodowe czy grill tradycyjny?

Jeśli kochasz wpatrywać się w tańczące płomienie ogniska oraz klimat, który tworzy żywy ogień i jeśli lubisz zjeść pyszne potrawy z grilla oraz smażyć kiełbaski jak w czasach gdy byliśmy dziećmi to wybór jest oczywisty. Jeśli natomiast spędzanie długich godzin przy ognisku męczy Cię ale uwielbiasz potrawy z grilla to wiesz jaki wybór będzie dla Ciebie najlepszy.

Brak komentarzy

Napisz komentarz

X